De jaarlijkse expositie van het Lucasgilde staat dit keer in het teken van 750 jaar marktrecht. Beverwijk viert dit jaar dat het in 1276 marktrecht kreeg. Een bijzondere mijlpaal, want dankzij het marktrecht kon Beverwijk uitgroeien tot de ondernemende stad die het vandaag de dag nog altijd is.
Het begin van een groeiende handelsplaats
Verleden, heden en toekomst
Het Lucasgilde Beverwijk heeft zich door deze historie laten inspireren om schilderijen en tekeningen te maken door de verschillende eeuwen heen. Niet in de laatste plaats door de documentaire over de Gebroeders Van Lymborg, de wereldberoemde Nederlandse miniatuurschilders uit de 13e eeuw. Beginnend vanaf die eeuw zijn de leden gaan kijken naar verleden, heden en toekomst, soms door deze items in elkaar te laten overgaan. Het resultaat is een bijzondere expositie.Gratis te bezoeken tijdens openingstijden
Over het Lucasgilde
Het Lucasgilde Beverwijk is een actieve vereniging voor de amateur beeldend kunstenaars. Het Lucasgilde biedt leden een plek voor creatieve ontwikkeling op het gebied van alle technieken betreffende tekenen en schilderen. Een vereniging voor jong en oud, voor de beginner en de gevorderde. De leden kunnen op 4 dagdelen terecht in het atelier van het Lucasgilde in het Centrum voor de Kunsten. Plezier in het maken staat daarbij voorop. Zie voor meer informatie: www.lucasgildebeverwijk.nl.
14.3 ℃















































