ALKMAAR - AZ heeft thuis een nipte zege geboekt op Fortuna Sittard en blijft daardoor volop in de race voor de felbegeerde derde plaats. De Alkmaarders  hadden aan één goal genoeg om te zegevieren: 1-0. In de stand staat AZ net als Feyenoord en FC Utrecht op 43 punten en volgt FC Twente op 42 punten.
Kort na het Europese succes van AZ tegen Galatasaray had de eerste helft weinig om het lijf.  Het tempo lag niet al te hoog en beide   ploegen kregen enkele kleine kansen. Zo   had Fortuna via Da Cruz en Halilovic     kunnen scoren en was AZ gevaarlijk via   Parrott, Buurmeester en Møller Wolfe. 
Na rust was AZ dominanter, maar bij veel  aanvallen ontbrak het aan een goede      eindpass. Na zeven minuten klopte het     wel een keer en Buurmeester krulde de enige treffer binnen. Fortuna Sittard liet weinig zien,     maar was via Michut vlak voor tijd toch  nog dicht bij de gelijkmaker toen hij de paal raakte.

 13.0 ℃
13.0 ℃

























